Polnische Meisterschaften
Szczyrk, 03.03.2003

K85 / 7,5 km

MMP Szczyrk: Rafał Śliż mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

Rafał Śliż (Wisła Ustronianka Wisła) wywalczył w poniedziałek tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej.

Zawody rozegrano na skoczni K-85 w Szczyrku oraz 7,5-kilometrowej trasie biegowej na Kubalonce. Startowało 28 zawodników. Śliż zawdzięcza tytuł znakomitemu występowi na skoczni. Skok na odległość 87,5 metra dał mu przed startem do biegu - po przeliczeniu na czas - aż 1 min 32 s przewagi nad Danielem Bachledą (WKS Zakopane).

Słynący z dobrego biegu Janusz Zygmuntowicz (Wisła Zakopane) najszybciej pokonał trasę na Kubalonce. Strata 2 min 20 s do Śliża okazała się jednak nie do odrobienia i zawodnik ukończył kombinację na drugiej pozycji. Znacznie poprawił swoją pozycję Wojciech Janik (LKS Poroniec Poronin), który z 13 pozycji po skokach "wskoczył" do pierwszej szóstki.

Wyniki:

1. Rafał Śliż (Wisła Ustronianka Wisła) - skok: 87,5 m, 120 pkt (1. miejsce w skokach); bieg: 25.24,4 (6. czas w biegu)
2. Janusz Zygmuntowicz (Wisła Zakopane) - skok: 72 m, 85 pkt (5. miejsce w skokach); bieg: 23.45,2 (1. czas w biegu)
3. Daniel Bachleda (WKS Zakopane) - skok: 77 m, 97 pkt (2. miejsce w skokach); bieg: 25.09,0 (4. czas w biegu)
4. Józef Zygmuntowicz (Wisła Zakopane) - skok: 73 m, 87,5 pkt (4. miejsce w skokach); bieg: 24.49,9 (3. czas w biegu)
5. Andrzej Dorula (WKS Zakopane) - skok: 70,5 m, 80,5 pkt (7. miejsce w skokach); bieg: 25.14,9 (5. czas w biegu)
6. Wojciech Janik (LKS Poroniec Poronin) - skok: 63,5 m, 63,5 pkt (13. miejsce w skokach); bieg: 24.45,8 (2. czas w biegu)